KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12012285
nr 1201 2285
Evert Duhán
(1906-1982), Sverige
Oljemålning, Mykonos. Signerad, daterad 1965. Olja på pannå, 31x46 cm
Evert Duhán, ursprungligen Eriksson, svensk bildkonstnär född 1906, död 1982.
Utrop:
300 kr
måndag 3 september 2018
kl 19:06:44
Evert Duhán
Läs mer om Evert Duhán